% 5

TAMAMLANAN

% 51

DEVAM EDEN

% 43

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Trafik Vaziyet Planı Projesi

Şehrimizin ulaşım ve trafik sorununa çözüm üretmek amacıyla Belediyemiz, ilgili kurum ve kuruluşlar (Emniyet Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Meslek Odaları, Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası vb.) ile konu uzmanı bilim insanlarının ve vatandaşlarımızın da katılacağı Trafik Çalıştayı düzenlenerek şehrimizin Trafik Vaziyet Planı oluşturulacak, bu plan esas alınarak yapılacak uygulama çalışmaları hızlandırılacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi11.07.2019

Card image cap
Otoparklar Projesi

Her yıl ortalama 1.000 araçlık olmak üzere beş yıl sonunda toplam 5.000 araç kapasiteli, açık veya kapalı yeni otoparklar yapılarak şehrimizin otopark sorunu çözüme kavuşturulacaktır.

DEVAM EDİYOR20%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi09.03.2020

Card image cap
Galericiler Sitesi ve 2. El Otomobil Pazarı Projesi

İlimiz Sanayiciler Sitesi içerisinde bulunan Galericiler Sitesi ve 2. El Otomobil Pazarı, çevre yollarına yakın bir bölgeye taşınarak hem bu sektörde çalışan esnaflarımızın yaşadıkları sorunlar çözülecek, hem de mevcut sanayi sitesinin daha etkin ve verimli olarak kullanımı sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Kamyon Garajı Projesi

Halen KÜMAŞ yakınında ve ciddi sağlık tehdidi altında bulunan Kamyon Garajı, çevre yollarına yakın bir bölgeye taşınarak bu sektörde çalışan esnaflarımızın yaşadıkları sorunların çözülmesi sağlanacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi10.06.2019

Card image cap
İkinci İtfaiye İstasyonu Projesi

Mevcut itfaiye istasyonunun şehir merkezinde kalması ve merkeze uzak bölgelerimize acil müdahalede yetersiz kalması nedeniyle, şehrimizin doğu bölgesinde 2. İtfaiye İstasyonu kurularak şehrimizde daha etkin ve hızlı itfaiye hizmeti verilmesi sağlanacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi10.06.2019

Card image cap
Akıllı Kent Kütahya Projesi

Şehrimizde yapılacak altyapı ve inşaatlarda geniş bant internet bağlantısı ile hızlı ve güvenli internet erişiminin sağlanması amacıyla fiber optik kablo uygulaması teşvik edilecek ve yaygınlaştırılacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi15.01.2020

Card image cap
Şehir Zekası Projesi

Şehrimizde yaşayan engelli, yoksul, yaşlı, yardıma muhtaç ve madde bağımlısı vatandaşların tespit edilip ihtiyaçlarının karşılanmasında E-Belediye veri tabanı oluşturulacak, sistemin Akıllı kent projesi ile entegre olarak kullanımı sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Akıllı Reklam Panoları Projesi

Şehir merkezinde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan bazı reklam panoları dijital panolara dönüştürülerek daha etkin, ekonomik ve verimli olarak kullanımını sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
E-Belediye Bilgi Terminalleri Projesi

Vatandaşlarımızın; Belediye binasına gelmeden, ikamet ettikleri mahallede borç sorgulama-ödeme, ulaşım, su kartlarına yükleme yapmalarını ve banka, sağlık birimi, eczane, taksi durağı vb. gibi hizmet noktalarını görebilmelerini sağlamak amacıyla, şehrimizin muhtelif yerlerine Kiosk cihazları yerleştirilerek Belediye hizmetlerine daha kolay ve hızlı bir şekilde erişmeleri sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Endüstri 4.0 Dönüşümü Projesi

Şehrimizdeki trafik sıkışıklığını önlemek ve sürücülere kolaylık sağlamak amacıyla tüm otoparklarda sensör uygulamasına geçilerek sürücülerin hangi otoparkta boş yer olduğunu görmeleri sağlanacaktır. İlimiz sınırlarına giriş yapan vatandaşlarımızın cep telefonlarına “Kuruluşun ve Kurtuluşun Şehri Kütahya’ya Hoş Geldiniz” mesajı gönderilerek ilimizin daha etkin tanıtımı sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Çevre Yolu ve Ticari Alanlar Projesi

Şehrimizi diğer şehirlere bağlayan çevre yolları aydınlatılacak, 1. OSB (Zafertepe Mahallesi) ve 2. OSB Girişleri ile Tren İstasyonu ve Otogar kavşaklarında düzenlemeler ve/veya alt/üst geçitler yapılması sağlanacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi20.04.2020

Card image cap
Macera Parkı Projesi

Vatandaşlarımızın boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ve değişik alternatif sporları aynı anda yapabilecekleri bir Macera Parkının şehrimize kazandırılması sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Drag/Drift Pisti Projesi

İlimizi otomobil ve motor sporlarında ülkemizin en önemli merkezlerinden biri haline getirmek amacıyla; modifiye edilmiş araçlarla bölgesel ve ulusal düzeyde otomobil yarışlarının yapılabileceği bir Drag/Drift pisti yapılarak ilimiz ekonomisine ve tanıtımına katkıda bulunulması sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Akıllı Bisiklet Projesi

Sağlıklı yaşamı teşvik etmek, şehir içi ulaşımda trafiği rahatlatmak ve ulaşım harcamalarında tasarruf sağlamak amacıyla uygulanacak Akıllı Bisiklet Projesi ile, vatandaşlarımızın kentin belli yerlerine kurulacak istasyonlardan bisiklet kiralamak suretiyle gitmek istedikleri yerlere rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabilmeleri sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Kapalı Pazar Yerleri

Şehrimizde mevcut semt pazarı yerleri kapalı ve iklimlendirmeli mekanlar haline getirilerek pazar esnafımızın ve vatandaşlarımızın daha rahat, temiz ve güvenli alış-veriş yapabilmeleri sağlanacak, yeni talepler değerlendirilerek ihtiyaç duyulan semtlerimiz de pazar yerine kavuşturulacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Metruk Binalar Projesi

Şehrimiz merkezinde görüntü kirliliğine ve hayati tehlikeye yol açan, işlevini yitirmiş metruk binaların; tarihi ve kültürel değeri olanların aslına uygun bir şekilde yeniden yapılmaları, olmayanların ise yıkımları gerçekleştirilecektir.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi08.04.2019

Card image cap
Yerinde ve Yerli Yenileme Projesi

Riskli alan ilan edilip Kentsel Dönüşüm kapsamına alınan 13 mahalle ve 9 dere yatağının; mahalle sakinlerinin yaşadıkları mahalleden koparılmadan; yerinde ve yerli olarak yenilenmesi sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Elektronik İmar (E-İMAR) Projesi

Vatandaşlarımızın taleplerini hızlı ve doğru bilgilerle cevaplandırabilmek ve farklı imar uygulamalarını sonlandırarak sosyal barışı sağlamak amacıyla; Belediyemiz imar arşivinde yer alan tüm plan ve belgelerin taranarak dijital ortama aktarıldığı ve vatandaşlarımızın ada bazında eşit haklara sahip olmalarının sağlandığı E-İMAR uygulamasına geçilecektir.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi07.08.2019

Card image cap
Yoncalı Şifa Kent Projesi

Termal Turizm Merkezi olarak ilan edilen ilimiz Yoncalı bölgesi; yaşanan imar ve parsel sorunları çözülerek yol, su, elektrik, kanalizasyon vb. alt yapı yatırımları tamamlanacak, şifa kaynağı termal potansiyelimizin ilimiz ekonomisine önemli düzeyde katkı sağlayacak yeni yatırımlarla termal sağlık turizminin merkezi haline getirilecektir.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi02.10.2019

Card image cap
Ilıca Sefa Kent Projesi

Ilıca eski hamamı, aslına uygun olarak yeniden yapılacaktır. Zengin oksijen kaynağı olarak bilinen Ilıca bölgesinin; oluşturulacak yeni piknik alanları, karavan kampları, Bungalov evleri vb. donatılar ile doğa, sağlık ve spor etkinliklerinin yapılabileceği bir turizm merkezine dönüştürülmesi sağlanacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi30.04.2020

Card image cap
Çamlıca Doğal Yaşam Parkı Projesi

Doğal yaşamın korunması ve doğa turizminin desteklenmesi amacıyla; içinde yürüyüş ve bisiklet yollarının, botanik parkının, serbest yaban hayvanlarının, doğayla bütünleşik restoran ve kafeteryaların bulunduğu Çamlıca Doğal Yaşam Parkı oluşturulacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi11.02.2020

Card image cap
Frig Vadisi Balon Turizmi Projesi

İlimizin de içinde yer aldığı Frig Vadisinin, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak hava akımı açısından uygun bölgelerinde Balon turizminin yapılması sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi

İlimizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın her türlü sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerini güvenli olarak gerçekleştirip vakit geçirebilecekleri Engelsiz Yaşam Merkezi yapılarak engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin hizmetine sunulacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi25.03.2020

Card image cap
Emekli Konakları Projesi

Emekli vatandaşlarımızın değişik sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde bulunabilecekleri Emekli Konakları ilimize kazandırılarak emeklilerimizin daha huzurlu ve mutlu birer birey olarak yaşamaları sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Mahalle Konakları Projesi

Şehrimizin ihtiyaç duyulan mahallerinde; içerisinde muhtarlık çalışma ofisi, çok amaçlı salon ve diğer donatıların bulunduğu Mahalle Konakları yapılarak mahalle sakinlerimizin hizmetine sunulacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Enne Barajı Sağlık ve Spor Kompleksi Projesi

Şehrimizin tanıtımına ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak, sporu geniş kitlelere yaymak suretiyle sosyal fayda sağlamak ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla Enne Barajı çevresinde Sporcu Hastalıkları Hastanesi, konaklama tesisleri, antrenman sahaları ve kamp merkezlerinden oluşan çok amaçlı Sağlık ve Spor Kompleksi yapılarak ulusal ve uluslararası spor kulüplerinin hizmetine sunulacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Ilıca Göğüs Hastalıkları Hastanesi Projesi

Başta akciğer kanseri, bronşit, astım, alerji gibi hastalıkların teşhis ve tedavi edilmesi amacıyla, temiz havası ve yüksek oksijen oranı ile ün yapmış Ilıca bölgesine Göğüs Hastalıkları Hastanesi yapılması sağlanacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi20.03.2020

Card image cap
Kütahya Belediye Hastanesi Projesi

İlimizde bazı alanlarda yaşanan sağlık hizmetleri yetersizliği nedeniyle vatandaşlarımızın il dışı hastanelere gitmek zorunda kaldığı; Kadın doğum ve tüp bebek, Çocuk sağlığı, Psikiyatri, Onkoloji vb. branşlarda hizmet verecek Kütahya Belediye Hastanesinin ilimize kazandırılması sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Çiniciler Çarşısı Gençlik Merkezi Projesi

Şehrimizin çok sayıda çini ustası ve esnafı tarafından üretilip pazarlanan çininin en önemli merkezi durumundaki Çiniciler Çarşısının; kooperatif feshi, yönetim, drenaj, çevre ve kavşak düzenleme sorunları hızla çözülerek çinici esnafımızın daha rahat ve sağlıklı ortamlarda çalışması sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Evliya Çelebi Gençlik Merkezi Projesi (Millet Bahçesi)

Şehrimizin batı bölgesinde yer alan mahallelerimizde yaşayan gençlerimizin her türlü sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerini gerçekleştirebilecekleri Evliya Çelebi Gençlik Merkezi Projesi ile, hem gençlerimizin daha sağlıklı bireyler olarak yetişmesi hem de şehir merkezindeki trafik yoğunluğunun azaltılması sağlanacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi25.10.2019

Card image cap
Bilim Merkezi Projesi (Vazo Kule İle Birleşik)

Toplumda bilimsel kültürünün yaygınlaşmasını sağlamak, çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim insanı olmalarını özendirmek amacıyla; içinde deney düzenekleri, özel tasarım galerileri, bilim atölyeleri, bilimsel gösteri ve söyleşilerin yapıldığı bilim sahnesi, sergi alanları, araştırma ofisleri gibi donanım ve ortamların bulunacağı Bilim Merkezi oluşturulacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi28.04.2020

Card image cap
Vadi Kütahya Projesi (Atakent)

İlimiz Atakent Mahallesi güneyinde kalan ve eski cephanelik olarak bilinen alan, Vadi Kütahya Projesi ile düzenlenerek şehrimizin doğu yerleşim bölgesinin cazibe merkezlerinden birisi haline getirilecek, böylelikle şehir merkezine olan insan ve trafik akışının azaltılması sağlanacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi08.05.2020

Card image cap
Kültür Merkezi Projesi (Kütüphane, Konferans Salonu)

Eğitim ve kültür faaliyetlerine katkıda bulunmak amacıyla, ilgili kurumlarla işbirliği içinde Kütahya'daki mevcut kütüphanelerin bir merkezde toplanacağı ve engelli vatandaşlarımızın da yararlanabileceği tam donanımlı ve Bölgemizin en zengin Kütüphanesi ile, içerisinde farklı kapasitelerde (100-1500 kişilik) konferans salonlarının ve sergi alanlarının yer alacağı Kültür Merkezi ilimize kazandırılacak ve öğrencilerimizin ücretsiz olarak yararlanmaları sağlanacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi13.12.2019

Card image cap
Kanal Kütahya Projesi

İlimiz şehir merkezini doğu-batı yönünde yaklaşık iki eşit parçaya bölerek geçen ve hizmet yollarıyla birlikte mülkiyeti DSİ tarafından Kütahya Belediyesine devredilen sulama kanalının Regülatörden itibaren yaklaşık 18 km’lik bölümü Kanal Kütahya Projesi ile yeniden düzenlenerek, oluşturulacak yeni rekreasyon alanları, parklar, su sporları merkezleriyle şehrimizin ünlü dünya şehirleri arasına girmesi sağlanacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi05.05.2020

Card image cap
Kütahya Zafer Meydanı Projesi

İlimiz mevcut Valilik binasının yıkılması sonucunda ortaya çıkacak yeni alanı da içine alan Zafer Meydanı, yapılacak bir proje yarışmasına katılacak projeler içinden seçilecek Kütahya Zafer Meydanı Projesi ile yeniden düzenlenecektir.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi13.12.2019

Card image cap
Kütahya Kültür Parkı Projesi

Şehrimizin merkezinde bulunan eski Kültür Sarayı ve yıkılan Stadyumun da içinde bulunduğu alanda uygulanacak Kütahya Kültür Parkı Projesi ile; Bölgemizin en büyük ve zengin Kütüphanesi ve değişik büyüklüklerde konferans salonlarındanoluşan Kültür Merkezi, otoparklar, sporeğlence alanları, buz pisti, kaykay pisti, akvaryum, açık hava tiyatrosu, VAZO KULE ve alış-veriş mekanları ilimize kazandırılarak şehrimizin Bölgenin cazibe merkezlerinden birisi olması sağlanacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi13.12.2019

Card image cap
Vazo Kule

Çini, Porselen ve Seramik başkenti Kütahya’nın sembolü Vazo daha büyük boyutlu olarak yapılacak, Vazo Kule’nin çini, porselen ve seramik yanında yöresel el işlemesi ve tarımsal ürünlerin de satış merkezi haline getirilmesi sağlanacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi28.04.2020