% 41

TAMAMLANAN

% 4

DEVAM EDEN

% 54

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
AR-GE, Proje Tasarım ve Değerlendirme Birimi Projesi

Şehrimizin üretim ve istihdam kaynaklarını tespit etmek, sosyal, kültürel, teknik ve ekonomik kalkınma projelerini hazırlamak, üretici ve yatırımcıların ulusal ve uluslararası hibe kaynaklarından yaralanmalarını sağlamak ve onlara rehberlik etmek amacıyla Belediyemiz İnsan Kaynakları Müdürlüğü bünyesinde alanında uzman personelin istihdam edileceği AR-GE, Proje Tasarım ve Değerlendirme Birimi kurularak etkin çalışması sağlanacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi02.05.2019

Card image cap
İstihdam Şurası ve Yıllık Eylem Planları Projesi

Kentimizde istihdam oluşturulabilecek alanların tespit edilmesi, yatırımcılara yapılacak destek ve teşviklerin belirlenmesi amacıyla, yerli ve yabancı yatırımcıların davet edileceği bir İstihdam Şurası düzenlenerek kentimizin gelecek yıllara ait sosyo-ekonomik yol haritası ile beş yıllık görev süresi boyunca yapılacak projelerin uygulama takvimine bağlanacağı yıllık eylem planları hazırlanıp kamuoyuna duyurulacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi11.12.2019

Card image cap
Çini Üretimi Destek Projesi

Çini üretiminin desteklenerek işletmelerin büyütülmesi ve çini pazarlaması amacıyla kurulacak Çini Borsasının etkin olarak çalışması sağlanacak, ilimizin en önemli üretim ve istihdam alanlarından birisi olan çini üretimi desteklenecektir.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi27.02.2020

Card image cap
Yatırımcı ve Genç Girişimci Destek Projesi

Yatırımcı ve genç girişimcilere rehberlik yapmak, onların bürokratik işlemlerinde yardımcı olmak, genç girişimcileri teşvik etmek ve şehrimizde yatırım yapmak ya da iş kurmak isteyen kişi ya da kuruluşlara ücretsiz hizmet vermek üzere bünyesinde Yatırımcı ve Genç Girişimci Destek Birimi kurularak ilimizin istihdam kapasitesinin artırılması sağlanacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi11.12.2019

Card image cap
Sanayi Destek Projesi

Mevcut OSB’lerin ve buralarda yatırım yapmış sanayici ve işadamlarının sorunları acilen çözülecek, yeni istihdam alanlarının oluşturulması amacıyla; 1. OSB, 2. OSB, Zafer OSB çalışmaları desteklenecektir.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi27.02.2020

Card image cap
Tarımsal Organize Sanayi Bölgeleri Projesi

İlimizin hayvancılık ve bitkisel üretim potansiyelinin değerlendirilmesi ve istihdamın artırılması amacıyla; Et ve süt üretimine yönelik Hayvancılık OSB’leri kurularak üreticilerimizin ürünlerinin modern ve entegre tesislerde işlenerek değerlendirilmeleri ve daha yüksek gelir elde etmeleri sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştirme Projesi

Belediyemize bağlı Hekim Sinan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Araştırma Merkezi çalışmaları desteklenerek yapılan araştırmalar sonucunda ilimiz için uygun ve ekonomik bulunan tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimi teşvik edilecek, bu bitkilerden elde edilen çay, sabun, krem, kolonya vb. üretimkapasitesinin ve gelirin artırılması sağlanacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi09.03.2020

Card image cap
Fidan Yetiştirme ve Meyve Bahçeleri Projesi

Belediyemize ait Perli Fidanlığı ıslah edilerek vişne, erik, armut ve çilek gibi kentimizin iklim ve toprak yapısına uygun meyve fidanları yetiştirilecek ve ilimizin meyve fidancılığının merkezi haline getirilmesi sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Entegre Meyve Suyu Üretim Tesisi Projesi

Bölgemizde ve ilimizde yaygın olarak üretimi gerçekleştirilen elma, armut, vişne, erik, çilek vb. meyvelerin daha iyi değerlendirilmesi amacıyla Entegre Meyve Suyu Üretim Tesisi kurularak Belediyemize ait yeraltı depolarının da etkin olarak kullanımı sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Meyve Kurusu Üretim Tesisi Projesi

Yeni bir istihdam alanı oluşturmak ve kentimizin ekonomisine katkı sağlamak amacıyla, elma, armut, vişne, erik ve çilek kurutma tesisi kurularak elde edilen kurutulmuş ürünlerin bisküvi, pasta, kek, çikolata, kahvaltılık buğday gevrekleri, bebek maması üretiminde ve kozmetik sanayinde kullanılmak üzere satışı sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Süs Bitkileri Fide Yetiştiriciliği Projesi

İlimizin iklim ve toprak yapısına uygun başta gül, lale, menekşe, papatya vb. süs bitkileri fide yetiştiriciliği desteklenerek bu bitkilerin üretiminin artırılması ve istihdama katkısı sağlanacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi03.06.2020

Card image cap
Tarımsal Sulama Destek Projesi

İlimizin Ağaçköy, Siner, Zığra, Bölücek, Dumlupınar Şair Şeyhi, Parmakören, Okçu, Güveççi, Sofu Mahalleleri başta olmak üzere, Belediye Kanal suyundan yararlanan bütün mahallelerde, kanal sulama ücretlerinde %40 oranında indirim yapılarak üretim maliyetlerinin düşürülmesi sağlanacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi01.01.2020

Card image cap
Yöresel Ürünler Pazarı Projesi (Samanpazarı)

İlimizde üretilen hayvansal ve bitkisel ürünler ile yöresel el işi ve zanaat ürünlerinin doğrudan satışlarının yapılabileceği, kent girişçıkışlarında ve şehir merkezindeki belirli bölgelerde ilimize özgü yöresel ürünlerin pazarlanabileceği pazar yerleri oluşturularak üreticilerimizin desteklenmesi sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Balık Üretim Tesisleri

Kentimizin Porsuk çayı ve Enne Barajı gibi zengin su havzasına sahip bölgelerinde sazan ve alabalık üretim tesisleri kurularak su kaynaklarımızın değerlendirilmesi ve istihdama katkısı sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Hayvan Borsası Projesi

İlimiz hayvan pazarında satışı yapılacak hayvanların rekabet içerisinde ve değeriyle satılabilmesi amacıyla Hayvan Borsası kurulması sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
İlikli Kemik Suyu Üretim Projesi

Kentimizde bulunan kasaplardan ve mezbahadan temin edilecek kemikler Belediyemizce kurulacak İlikli Kemik Suyu Üretim Tesisinde işlenerek elde edilecek ilikli kemik suyunun üretimi ve pazarlanması sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Yenilenebilir Enerji Destek Projesi

Ülkemizde ve ilimizde sürekli olarak artış gösteren enerji ihtiyacını karşılamak, çevrenin zarar görmesini engellemek, doğadaki karbon salınımını azaltmak vb. amacıyla güneş, biokütle vb. yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı yaygınlaştırılacak, bu tür tesislerin kurulumu teşvik edilecektir.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi24.05.2019

Card image cap
Ücretsiz Elektrik Projesi

Belediyemiz ve vatandaşlarımızın katılımıyla Enerji Kooperatifleri kurulacak, bu kooperatiflerce üretilecek elektrik enerjisi ile üyelerin elektrik ihtiyacının önemli bir bölümünün ücretsiz karşılanması sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Yerel Gastronomi Projesi

İlimizde üretilecek organik tarımsal ürünlerin yöresel yemeklerde (tarhana vb.) ve bebek maması üretiminde kullanımı sağlanacak ve bu ürünlerin yardıma muhtaç ailelerin bebeklerine ücretsiz dağıtımı gerçekleştirilecektir.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Kadın Dayanışma Kooperatifi Projesi

İlimiz kadınlarının ürettikleri el emeği ve göz nuru ürünlerin ev ekonomisine olan katkılarının artırılması ve aralarındaki sosyo-ekonomik faaliyetlerin geliştirilmesi amacıyla Kadın Dayanışma Kooperatifi kurulması sağlanacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi25.02.2020

Card image cap
Atık Toplama Merkezi Projesi

Artan tüketimin doğal dengeyi bozmasını önlemek, enerji tasarrufu sağlamak ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla Belediyemizce atıkların bırakılabileceği Atık Toplama Merkezleri yapılacak, bu merkezlerde biriktirilen atıkların geri dönüşüm tesislerine veya "çevre lisanslı" bertaraf tesislerine gönderilmesi sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Yamaç Paraşütü Destekleme Projesi

Üniversiteler, Türk Hava Kurumu ve ilgili sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapılarak yamaç paraşütü çalışmaları desteklenecek, yamaç paraşütünün yaygınlaşması için şehrimizin uygun yerlerinde kalkış ve süzülüş yerleri ile seyir terasları inşa edilerek ilimiz ekonomisine ve istihdamına katkısı sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Taş Ocağı Şantiyesi Projesi

Belediyemize ait taş ocağı şantiyesinin istihdam kapasitesi artırılacak, kaldırım döşeme ve asfaltlama işlerinde daha etkin ve verimli olarak kullanılması sağlanacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi20.04.2020

Card image cap
Yöresel El Ürünleri Pazar Yerleri Projesi

İlimiz çevre yolu kenarlarında ve şehir merkezindeki uygun alanlarda yöresel el işi ve zanaat ürünlerinin doğrudan satışlarının yapılabileceği kapalı dükkânların ve restoranların bulunacağı Yöresel El Ürünleri Pazar Yerleri oluşturularak şehrimizden geçecek yolcuların alış-veriş yapmaları sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA