% 47

TAMAMLANAN

% 9

DEVAM EDEN

% 42

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Sanat Günleri ve Festivaller Şehri Kütahya Projesi

Kütahya'nın tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak, sanatın geniş kitlelere yayılmasını ve yerel sanatçılarımızın eserlerini sergilemelerini sağlamak, ülkemizin ve Türk dünyasının kültür hayatına katkıda bulunmak ve örnek insanlarımızı hatırlamak amacıyla Kütahyalı sanatçılar adına Kütahya Sanat Günleri düzenlenecek ve Kütahya’mızın festivaller şehri olarak tanınması sağlanacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi13.02.2020

Card image cap
Sanatkârlar Şehri Kütahya Projesi

Güzel sanatlar alanında faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının ilimizin tanıtımına yönelik çalışmaları desteklenecek, şehir dışı programlar için ayni ve nakdi destek sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Şairler Şehri Kütahya Projesi

Şiir sever vatandaşlarımıza, şiir yazma ve şiir okuma tekniklerini öğretmek amacıyla ücretsiz kursların verileceği bir Şiir Atölyesi kurulacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi08.03.2020

Card image cap
Belediye Konservatuarı Projesi

Türk müziğini ve Türk folklorunu aslına uygun olarak icra etmek, yaşatmak, koruyup geliştirmek, toplumumuza sevdirmek ve yetenekli kişileri keşfederek yetiştirmek amacıyla Belediye Konservatuvarı’nda her yaş ve meslekten kişilere, enstrüman, halk oyunları ve mehter eğitimleri verilecektir.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi23.02.2020

Card image cap
Belediye Tiyatrosu Projesi

Ücretsiz tiyatro oyunculuğu kursları düzenlenecek, bu kurslarda yetişen başarılı sanatçılarla, çocuklar, gençler ve yetişkinler için tiyatro oyunları sahneye konulacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi12.02.2020

Card image cap
El Sanatları ve Meslek Edindirme Kursları Projesi

Başvuru ve ihtiyaç durumuna göre gençlerimiz ve yetişkinlerimiz için el sanatları ve meslek edindirme kursları açılacak ve başarılı olanlara kurs bitirme sertifikası verilecektir.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi16.09.2019

Card image cap
Zanaat Çarşısı Projesi

Anadolu tarihinde kültürel ve ekonomik anlamda büyük önem taşıyan, ancak günümüzde kaybolmaya yüz tutan meslekleri yeniden hayata kazandırmak ve geleneksel usta-çırak ilişkisini canlandırmak amacıyla, içinde birçok atölyenin bulunacağı bir Zanaat Çarşısı yapılacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Kültür ve Sanat Yayınları Projesi

Başta müzik, resim ve edebiyat olmak üzere tüm sanat dallarında sayısız sanatçı yetiştiren ilimizin bu zenginliğini ortaya çıkarmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Kütüphane birimi, Kütüphane ve Yayınlar Birimi adıyla yeniden düzenlenecektir.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi04.03.2020

Card image cap
Kardeş Şehirler Projesi

Kütahya'nın tanıtımını yapmak ve eğitim, kültür, sanat, teknoloji vb. alanlarında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla oluşturulan Kardeş Şehirler Projesi hayata geçirilecek ve kardeşlik duygularını pekiştirmek için özellikle Türk dünyası ile olan ilişkilerimiz geliştirilecektir.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi04.09.2019

Card image cap
Türkçe İsimler Projesi

Belediye Meclisi tarafından onaylanan Türkçe İş Yeri İsimler Kataloğu hazırlanacak, yeni açılacak işyeri sahiplerine bu katalogdaki isimler teklif edilerek iş yerlerine Türkçe isim verilmesi teşvik edilecektir.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi30.09.2020

Card image cap
Kütahya Tanıtım Günleri Projesi

İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerde Kütahya Günleri düzenlenerek yöresel ürünlerimizden termal turizm merkezlerimize kadar ilimize ait tüm değerlerin tanıtımları sağlanacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi29.11.2019

Card image cap
Kütahyalılar Buluşması Projesi

Belediyemiz ve ilgili kurum ve kuruluşlar işbirliğiyle, ilimiz veya ülkemiz dışında yaşayan ünlülerin ve değerli şahsiyetlerin her yıl Kütahyalılar Buluşması adıyla düzenlenecek organizasyonlarla şehrimize gelmeleri ve hemşerilerimizle kaynaşmaları sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Hemşerilik Beratı Projesi

İlimiz dışında yaşayan başarılı sporcu, sanatçı, bilim adamı, bürokrat ve iş adamı hemşerilerimize Hemşerilik Beratı verilecektir.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Anma Programları Projesi

Kütahya’nın yetiştirdiği önemli şahsiyetlerin doğum ve ölüm günlerinde anma programları düzenlenecektir. Şehrimizin girişlerine ve merkezdeki bazı mekanlarına Kütahyalı sanatçıların veciz sözleri ve seçkin beyitleri yazılacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Zengin Müze Projesi

Kütahya Kent Tarihi Müzesi zenginleştirilecek, bu müzede Kütahya’nın değerlerinin hayat hikayeleri ve yaptıkları hizmetler sergilenecektir.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi30.04.2020

Card image cap
Ulu Camii Çevresi Düzenleme Projesi

Ulu Camii çevresinde Belediyemizce başlatılan restorasyon ve düzenleme çalışmaları, cami ve çevresinin tarihi ve kültürel dokusu bozulmadan devam ettirilecek, yerli ve yabancı ziyaretçilerin hizmetine sunulacaktır.

DEVAM EDİYOR%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi31.10.2019

Card image cap
Mahalli Sanatçılar Dayanışma Merkezi Projesi

İlimizde yaşayan müzisyenler başta olmak üzere yerel sanatçılarımız arasındaki sosyal ve kültürel etkileşimi güçlendirmek ve ilimiz kültürüne olan katkılarını artırmak amacıyla Mahalli Sanatçılar Dayanışma Merkezi kurulacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Çini, Porselen ve Seramik Başkenti Kütahya Projesi

Porselen ve Seramik sanayiinin içinde bulunduğu sorunların çözümüne katkı sağlanarak Kütahya ili bu ürünlerin de başkenti yapılacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Marka Kent Kütahya Projesi

Marka Kent Kütahya projesiyle ilimizin kültür, sanat ve turizm kenti olması ve bu sayede önemli gelir kaynaklarına ulaşması sağlanacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Turizm Danışma ve Rehberlik Merkezi Projesi

Kütahya’yı bir turizm kenti haline getirecek projeleri üretmek ve çalışmalar yapmak amacıyla Belediyemiz bünyesinde kurulacaktır.

YAPIM AŞAMASINDA

Card image cap
Yerel Medya Ofisi Projesi

Belediyemiz hizmet binası içerisinde yerel medya çalışanlarımıza, Belediyemiz faaliyetlerini yakından takip edebilecekleri ve çalışmalarını yapabilecekleri bir Yerel Medya Ofisi tahsis edilerek Belediyemiz faaliyetlerinde ve Kütahya’mızın tanıtımında etkin olarak rol almaları sağlanacaktır.

TAMAMLANDI100%


Proje Yapımı Başlangıç Tarihi16.10.2019